ELMAKSER' DE YAZICI TAMİRİ YAPILMAMAKTADIR Yeni ofis makineleri ve tüketim malzemeleri ihtiyaçlarınız için ELMAKSER TeknoShop' ta buluşalım.
 

Ankara Yazıcı Servis Merkezi

Küçük büyük her tipteki ofisler ile bireysel ev kullanıcılarının vazgeçilmez cihazları yazıcılar üstün teknolojileri sayesinde ve kaliteli ve ekonomik baskı imkanı sağlar. Lazer ve Inkjet baskı teknolojileri hızlı yazdırma sağlarken ek fonksiyonları ile tarama kopyalama ve faks özellikleri ile de her ihtiyaca hitap etmekteler. Her geçen yıl daha da gelişen yazdırma teknolojisi cihazların küçülen cihaz ebatları ve uzun ömürlü sarf malzemeleri ile de oldukça ekonomik seçenek sağlar. Tüm dünyada yazıcı sektöründe pazar payındaki liderliği elinde bulunduran HP, Samsung' un yazıcı bölümünü de satın almasıyla piyasadaki hakimiyetini daha da güçlendirdi. Satış rakamlarına göre diğer markalar Hp' den sonra sıralamadaki yerlerini korumaktalar.

Son yıllarda kullanıcılara Canon ve Epson' un tanklı doldurmalı uygun fiyatlı Inkjet yazıcıları yüksek satış rakamları yakaladı. Ofislerde lazer yazıcılar kullanılırken bireysel ev kullanımlarında bu tip mürekkep püskürtmeli yazıcılar daha fazla tercih edilmektele.

HP Yazıcı Servisi, Samsung Yazıcı Servisi, OKI Yazıcı Servisi, XEROX Yazıcı Servisi

 

Lazer mi ? Mürekkep Kartuşlu mu ?

Büyüklüğüne bakılmaksızın bir işyeri için en doru yol lazer yazıcıdır. Lazer yazıcıların baskı hızı, kalitesi ve kapasitesi, herhangi bir ofis ortamında kullanılmasını daha verimli hale getirir. Birçok işletme için çok işlevli bir lazer yazıcı en iyi alternatiftir çünkü gerekli olan teknolojiler tek bir ekipman parçası halinde birleştirilmiştir. Tarama, kopyalama, faks ve yazdırma özelliklerine tek bir makineden erişirken yerden ve zamandan da tasarruf edebilebilir. Ortalama olarak, bir lazer yazıcı, mürekkep püskürtmeli yazıcılardan %50 daha hızlı ve kaliteli sonuçlar üretir. Ayrıca çok amaçlı kağıt besleme tepsileri 250 sayfaya kadara kağıt yükleme imkanı sağlar. Lazer printerler arızalandığında her türlü sorunun tamir bakımı mümkündür. Mürekkep püskürtmelilerde ise yazma kafalarının tıkanması başta olmak üzere diğer mekanik problemlerinde tamir mümkün olamamaktadır. Lazer yazıcılar iş ortamlarında oldukça yaygındır, çünkü dayanıklıdırlar, çok hızlı baskı yapabilirler ve mürekkep püskürtmeli yazıcılardan daha fazla uygun maliyetli kopyalama ve yazdırma sağlayabilirler.

 

Lazer Yazıcı Baskı Teknolojisi

HP (Hewlett-Packard) LaserJet, Mayıs 1984'te tanıtılan dünyanın ilk lazer yazıcıydı. 3.500 dolara satıldı. Bu yazıcı birden fazla karakter fontu kullanabiliyor ve resim veya portre basabiliyordu. Sadece 128 kilobayt bellek vardı (ki bu çok az, bugün bellek 2 ila 96+ MB arasında olabilir). Bu yazıcı dakikada 8 sayfa baskı yapabiliyordu ve tek kullanımlık kartuşlar yaklaşık 3000 sayfa yazdırabiliyordu. Bir başka önemli nokta da bu makinenin o döneme göre oldukça sessiz çalışmasıydı. Yıllara boyunca lazer yazıcıların işlevselliği ve verimliliği artmıştır. Bugün 3.500 dolar karşılığında çok fazla özellikte multi function (MFP) bir yazıcı satın alınabilir. Örnek: HP Laserjet Enterprise MFP M725dn

Lazer yazıcılar, üstün teknolojileri, bakım onarım ve yedek parça değişimlerinin yapılabilmesi ve piyasada yaygın olarak teknik servis hizmeti verilmesi ile uzun yıllar kullanılabilecek cihazlardır.

ELMAKSER, HP başta olmak üzere diğer tüm marka lazer yazıcı tamir bakımını garantili olarak yapmaktadır. Cihazlarınız için yerinde servis hizmeti de verilebilmektedir. Servis ve Sarf malzeme isteklerinizi iletişim formu ile yada telefonla bildirebilir uygun fiyatlı hizmetlerimizden hızlı şekilde yararlanabilirsiniz.

Lazer yazıcılarda genel olarak en çok karşılaşılan arızalarla ilgili sorun giderme önerilerini incelemek için Sorun Giderme sayfamızı inceleyin.

Mürekkep püskürtmeli yazıcı bakım onarımı firmamızda yapılmamaktadır