large
Toner kartuş dolumu

Toner Kartuş dolumu Elmakser’ de yapılıyor mu?

Dolum hizmeti firmamızda yapılmamaktadır. Uygun garantili muadil toner fiyatları ve kartuş seçeneklerini değerlendirebilir online alışveriş için online sitemizi ziyaret edebilir ve internete özel fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

LAZER YAZICI VE FOTOKOPİ TONERLERİ SATIŞI

Yaklaşık son on yılda, gelişen teknoloji ve düşen makine fiyatları lazer yazıcı ve fotokopi makinesi kullanımını oldukça arttırdı. Buna bağlı olarak tüm dünyada geniş bir toner tüketimi ve buna paralel üretim çeşitliliği oluştu. Çin üretimi muadil toner kartuşları ve toner dolum malzemeleri piyasada yaygın olarak kullanılmakta. Muadil ve dolum toner birçok modelde sonuç verirken birçok modelde de problem yaşanmasına neden olmakta ve kullanıcılara ek masraf çıkarmakta. Muadil ve dolum ucuz toner için firmamızı aradığınızda cihazınızın marka ve modeline göre en uygun malzeme tercihi size bildirilir. Sorunsuz baskılar almak için en doğru seçenekler sunulur. Toner dolumu ve muadil ürün satışında bir adetten fazla olan ihtiyaçlarınızda adrese teslim imkanı sağlanır. Muadil ürünler, herehangi bir sorun durumunda birebir değişim garantilidir.

etiketler: tags: ankara, toner, kartuş, dolum, toner servisi, toner dolumu, orjinal toner, muadil, fason, fiyat, ucuz fiyat, hp samsung, oki, Xerox, Canon

ORJİNAL TONERDE EN CAZİP FİYAT

Üstün kalitede siyah beyaz ve renkli baskılar almak için orjinal toner ve drum ünitesi tercih edin. Orjinal toner, yüksek baskı kalitesinin yanında yüksek sayıda sayfalar yazdırmanızı da sağlar. Markası ne olursa olsun muadil toner kartuşları, hem baskı kalitesi hem de baskı sayısı olarak orjinal ürünün performansının %50′ sine ancak ulaşabilir. Makineninizde orjinal toner kullanıyorsanız Orjinal Toner Fiyat Listemize göz atın. Gücel indirimli fiyatlar için bizi arayın.

Samsung lazer yazıcı model karşılaştırma ve toner kodu öğrenmek için Samsung Model Karşılaştırma Tablosu ‘nu inceleyin.

etiketler: tags: ankara, orjinal, toner, fiyat, hp, oki, brother, xerox, samsung, ricoh

DOLUM FİYATINA MUADİL SIFIR TONER

Son yıllarda özellikle HP lazer yazıcı grubu muadil toner fiyatları Çin piyasasındaki düşüşe bağlı olarak Türkiye’ de de dip duruma geldi. Hp SB ve renkli lazer yazıcı tonerleri çok uygun fiyatlarla satışa sunulmakta ve toner dolumu yerine tercih edilmekte. Ayrıca Samsung, Brother, Xerox, Oki, Ricoh v.s. markaların da uygun fiyatlı tonerleri bulunmakta. Toner dolumu gibi her zaman sorun yaratma ihtimali yüksek bir ürün kullanmaktansa, her defasında sıfır muadil toner kartuşu tercihi mantıklı bir seçim olacaktır. Ayrıca fabrikasyon sıfır muadil ürünlerde herhangi bir sorun oluşması durumunda yenis ile değişim garantisi verilmektedir.

etiketler: tags: ankara, toner, kartuş, muadil, ucuz, fiyat, hp, samsung, xerox, brother, oki, ricoh

TONER NEDİR? FORMÜLÜ NEDİR?

Toner, İngilizce’de tonlayıcı / tonlandırıcı / koyultucu / anlamında bir kelimedir. Toner asıl olarak elektrikle yüklü mikro karbon toz ve demir oksit zerreciklerinden oluşur. Diğer birçok element de formülünde mevcuttur. Karşıt polarite ile yüklenmiş görüntüleme ünitesine (Drum Ünitesi) yapışır ve buradan da kağıt üzerine transfer edilerek sıcak fırınlama ünitesinde pres baskı uygulanır. Toner formül içeriği üreticiden üretiye, makineden makineye değişir. Her makine modeli için farklı toner formülü uygulanır. 8 mikrometreden 16 mikrometreye kadar partikül tanecikleri büyüklüğü değişir. Bir makinede kullanılan toneri başka farklı model bir makinede kullanmak istediğinizde uyum sağlamaz ve arızaya neden olur.

Toner tozu sağlığa zararları nelerdir?

Toner mikro zerrecikleri ortam havasında asılı durumda bulunabilir ve astım bronşit gibi solunum rahatsızları bulunan kişilerde tahrişe neden olabilir. Formülündeki bazı maddeler kanserojen etkiye sahiptir. Yazıcı ve fotokopi makineleri ile günlük olarak uğraşan ve sürekli toner zerreciklerine maruz kalan kişilerin akciğer sorunları yaşama riski bulunmaktadır. Dünyada yapılan çeşitli araştırmalar, evinde yada ofisinde lazer tonerli yazıcı kullanan insanların herhangi bir risk altında olmadığını göstermiştir. Lazer yazıcıların, baskıyı oluşturmak için gereken proseslerin çalışması sırasında, bulunduğu ortama çok düşük oranda toner partikülleri yaydığı ve bu durumun ortamda bulunanlar açısından risk teşkil etmediği yapılan araştırmalarda görülmüştür.