copy machines

Fotokopi makinelerinde olması gereken en önemli özellikler

Genel olarak bakıldığında, ofis için yeni bir yazıcı veya fotokopi makinesi satın almak önemsiz görünebilir. Ancak bu, sizi ve ekip üyelerinizi yıllarca takip edebilecek hem olumlu hem de olumsuz uzun vadeli sonuçları olan, genellikle pahalı bir satın alma olacaktır.

İş düzeyindeki bir fotokopi makinesinin ortalama ömrü yaklaşık yedi – on yıl sürer. Doğru seçilirse işletmeniz, yaklaşık on yıl boyunca tam uyumlu, güvenilir bir makinenin keyfini çıkarmayı sağlayabilir. Veya kötü bir seçim yapılırsa, yıllarca süren sürekli arızalara, baş ağrılarına ve hayal kırıklıklarına hazır olmalısınız.

Peki, geleceğinizin birincisinden daha fazlasını, ikincisinden daha azını içermesini nasıl sağlarsınız? Bir sonraki yazıcınıza veya fotokopi makinenize karar vermeden önce her şey doğru soruları sormaya ve cevapları bulmaya bağlıdır. Nasıl bir ofisiniz var ve baskı hacminiz, kullanıcı sayınız ve alışkanlıklarınız neler? Genel olarak ofisiniz için fotokopi makinesi seçerken düşünmeniz gerekenler şunlardır.

Özellikler

Her işletme, ofis ekipmanlarının farklı işlevlerine öncelik verir. Müşterilere harcanan zamanı yönetmek için hızlı bir yazıcıya ihtiyaç duyan bir hukuk bürosunda çalışıyorsanız, çok sayıda muhtelif boyutlarda renkli A4-A3 ve  siyah beyaz baskı üreten mühendislik firmasında iseniz, kaliteli fotoğraf baskıları ve görsel baskı işleri yapıyorsanız iş ihtiyacınıza göre özelliklere sahip bir cihazı seçmek durumundasınız.

Şunları göz önünde bulundurabilirsiniz ;

 • Yazdırma hızları (fotokopi makineleri, dakikada sayfa sayısı veya ppm olarak ölçülen, değişen hızlarda yazdırır)
 • Kullanıcı ekranının kullanım kolaylığı ve çekilebilir klavyeye ihtiyacınızın olup olmadığı
 • Hareket halindeyken yazdırmak için bir medyaya veya USB bağlantı noktasına ihtiyacınız varsa
 • Bulut dosyalarına erişim ve işletmeniz için önemli olan yazılımlarla entegrasyon
 • Tarama hızı ve özellikleri – (iki taraflı v.b)
 • Sonlandırma seçenekleri (Finisher – Tasnifleme, kitapçık oluşturma, zımbalama vb.)
 • Ağ özellikleri
 • Baskı ve tarama çözünürlüğü özellikleri
 • Tüketim malzemelerinin kapasitesi ve baskı – çalıştırma maliyeti

Fotokopi makinelerinin aşağıdaki özellikleri içermesi önemlidir ;

 • Şifrelemeli yerleşik, çok katmanlı güvenlik
 • Kullanıcı etkinliği üzerinde kontrol sağlaması
 • Bilgilerin yetkisiz kullanıcılar tarafından çalınamayacağını garanti altına almak için güvenlik önlemleri
 • Kullanım sonunda verileri silme özelliği

Ofis işleri artık masaüstüne bağlı değil ve yazdırmanın da öyle olmaması gerekiyor. Öğle yemeği yemek için binanın karşısına geçtiyseniz ve yolda belgenizi almak istediyseniz, ancak masanızdayken yazdır tuşuna basmayı unuttuğunuzu fark ettiyseniz, şanslısınız demektir. Günümüzde çoğu fotokopi makinesi, telefonunuzdan yazdırma, kopyalama ve tarama olanağı sunmaktadır.

alex cKH9F7Wjn9U unsplash 1024x598 1
Fotokopi ve yazıcılarda en önemli ve mutlaka olması gereken özellikler

Uyku Modu ve Uyanma Hızı

Yazıcılar ve fotokopi makinelerinin ısınma hızları 5 ila 45 saniye arasında değişir. Bazılarında, siz hazır olduğunuzda onları harekete hazır hale getiren yerleşik bir hareket sensörü bulunur. Kuruluşunuz için vakit nakitse, ısınma hızlarına dikkat etmek istersiniz. Uyku moduna geçiş süreleri ayarlanabilse de, uyanma ve hazıra geçme süresi ayarlanamaz ve bu süre kısa olmalıdır.

En güvenilir baskı çözümleri teklifleri için Elmakser‘ i arayın

İletişim

Fotokopi Makinesi Sarf Malzemeleri ve Servis

Fotokopi makinesi sarf malzemelerinizin tedarik maliyetini gözden kaçırmak kolaydır, ancak bunlar, kârınızı etkileyen sürekli bir satın alma işlemi olacaktır. Mürekkep, toner, drum ve diğer yedek parçaları diğerlerinden çok daha pahalı olabilir. Ayrıca, bunların temin devamlılığı işlerin aksamaması açısından ve kesintisiz servis hizmeti sunan bir fotokopi makinesi servisi ile çalışmak ta makine sağlığı bakımından önemlidir. Bunu yapmak, sarf malzemelerinizin hiçbir zaman tükenmemesini, makinenizin her zaman çalışır durumda olmasını ve maliyetlerinizi önceden bilmenizi sağlayacaktır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir